פיטר הארנב

יוצרים

משחק והפעלה: נילי דביר
יעוץ אמנותי: שרונה שפירא, איקי גלעד
מוסיקה: אלדד לידור
 

שחקנים

נילי דביר

גילאים:

גן

תקציר ההצגה

לגילאי 3-6

עיבוד לסיפורה של ביאטריקס פוטר, סופרת ומאיירת ספרים אנגליה, שאהבתה הרבה לטבע, לחיות ולהנאות הקטנות והפשוטות של החיים
ניכרת בסיפוריה רבי החן.

פיטר הוא ארנב שובב, הגר עם אמו ואחיו במחילת חול מתחת לשורשי עץ הברוש. יום אחד יוצאת הגב' ארנבת לקניות לא לפני שהיא חוזרת ומזהירה את שלושת הארנבונים שלה שלא להתקרב בשום אופן לגינה של האדון מקרגור. למרות אזהרותיה של אמו, מתגנב פיטר לגינה, שם צפויות לו ולקהל הצופים הרפתקאות, סכנות וסוף טוב.

ההצגה משלבת עבודת משחק עם הפעלת בובות ואביזרים. מוגש על ידי נילי דביר בובנאית שחקנית ומספרת.
השחקנית לובשת על גופה את הבמה עליה מתרחשת ההצגה.
העולם הדמיוני שנוצר על גבי הבמה הניידת, מאפשר לנוע בקהל הילדים ולשתפם בהצגה.

לקהל של עד 70 צופים אין צורך בבמה והחשכה
 

נילי דביר זכתה בפרס מיוחד לתיאטרון בובות בפסטיבל חיפה להצגות ילדים


 

ביקורות וחוות דעת

המלצה מגני ילדים שער הנגב

"המוזיקה הנעימה שיצר אלדד לידור מזמינה אותנו להיכנס לנבכי סיפורו של "פיטר הארנב", אותה מובילה נילי דביר המציגה עשייה כמעט יוצאת דופן באיכויותיה, כך שגם בת השבע וחצי שהתלוותה לבת השלוש נהנית לא פחות ממנה.
"הצגת היחיד הכי טובה שראיתי"
בגישה המדויקת שלה, הופכת דביר את הילדים למעורבים ופעילים בסיפורו של פיטר הארנב, שנכנס לתמונה כשהוא רכוב על אופניים קטנטנות וכובש את הלב. הלב נכבש והעיניים מתענגות גם מול התפאורה המינימליסטית והיפהפייה שכוללת עץ ארנבים מקסים, שולחן ועליו גינה ומסך לבן מאחורה.
על הרקע הזה נולד למול עינינו סיפורה המתוק של ביאטריקס פוטר שזכה לעיבוד של דביר. שלושה ארנבונים גרים עם אמם בעץ הארנבים. כשהאם יוצאת לקניות היא מזהירה את הילדים לא להתקרב בשום אופן לגינתו של האדון מקגרגור הסמוכה לביתם. פיטר, שאחיו לא מסכימים לשחק איתו, עולה על אופניו ומגיע, כמובן, לאותה גינה, שם צפויות לו הרפתקאות, סכנות, וכמובן, סוף טוב.
הדיבור של דביר לילדים מאד מדויק. לא מתיילד מדי, ולא עולה מעל ראשם. כל כולה מרוכזת בסיפור שהיא מעבירה בעזרת מספר חפצים, יפהפיים אף הם, ניכר בה כמה היא נהנית ממה שהיא עושה, ולאט לאט, גם המבוגרים נכבשים בקסם הקטן המתרחש מולם, ונאנחים למראה גינתו של האדון מקגרגור אחרי ביקורו של פיטר הלוקח מערוגותיה מכל הבא ליד. את החוויה סיכמה אחותי כשאמרה, "זו הצגת היחיד הכי טובה שראיתי. אני לא אוהבת הצגות יחיד, אבל זו מדהימה".
ילדים זה עניין של גישה נכונה. כשיש אותה, לא צריך הרבה יותר מאשר מקום קטן, כמה חפצים וסיפור טוב. כל אלה מתקיימים בגדול גם ב"פיטר הארנב" " טל גורדון - אתר הבמה 11.3.2014

סרטון

תמונות

  • פיטר הארנב
  • פיטר הארנב
  • פיטר הארנב
  • פיטר הארנב